Přeletět HIMALCHAL PRADESH – Indie 2002

himalchal

10ti denní přelet Himalchal Pradéshe, bez pozemní podpory, bez vysílaček, bez GPS, bez kompasu, bez hodinek, bez kamery ve složení Juraj Kleja a Dalibor Carbol. Absolutně volný pohyb v krásném a divokém prostředí jižního himáláje, v místech, kde do té doby ještě nikdo nelétal.

S Ďurem jsme se potkali na festivalu v Turecku, domluvili se a za dva týdny jsme seděli v letadle do Indie. Rychlá akce bez větších příprav. Byl to první větší bivak, který jsme chtěli letět.

Hodně jsme řešili vybavení, jestli s sebou brát vysílačky, GPS, ale taky co záložní padák nebo třeba přilba… Chtěli jsme se odlehčit na maximum, žádné zbytečnosti.

Z Manali jsme chtěli letět ve směru k Nanda Devi a doletět co nejdál. V průběhu deseti dní se nám kličkováním a občas i letem zpět v nejrůzněji zakřivených údolích podařilo doletět do poloviny této trasy. Zastavil nás až příchod skutečně podzimního počasí, ve kterém se termické proudy prostě neobjevovaly.

Zažili jsme intenzivní chvíle, které se staly základem dalších našich bivakových expedic. Touto akcí jsme si nastavili skutečně vysokou laťku pro posuzování budoucích přeletů hor. A ne jenom sobě.

Piloti:
Juraj Kleja
Dalibor Carbol

Místo startu:
Manali (Himalchal Pradésh, Indie)

Doba letu: 10 dní

Padáky:
Intox proto (MAC PARATECHNOLOGY)
Brontes (SKY PARAGLIDERS)

Články

Fotogalerie

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter