SHIVLING – Indie 2013

indie
V rámci projektu FLY7000 jsme pro letošní rok připravili bivakovou expedici Shivling v indické části jížního Himáláje.

Oblast Himlchal Pradéshe v jižním Himáláji už trochu známe, s Ďurem jsme tam v roce 2002 létali krásných a intenzivních 10 dní a atmošku to mělo fantastickou. První velký “Bivak”, bez telefonů, bez vysílaček, bez GPS, bez pozemní podpory a bez záložního plánu. Ale přišel monzun, tak jsme to museli zabalit.

Letos se budeme pokoušet o provopřelet Manali-Shivling. Tedy trať 235 km dlouhou pletíme bivakovým způsobem bez kyslíkových přístrojů a bez pozemního zajištění.

Shivling je 6543 metrů vysoká hora velmi podobná evropskému Matterhornu ležící v severním indickém státě Uttarakhand. Trasa k ní bude podle všeho velmi zajímavá – nejdříve nás čeká klidnější úvodní pasáž a pak se náročnost začne zvyšovat. Dolet až k Shivlingu, který je velmi dobře obestavěný vysokými horami, se jeví jako velmi obtížný. Ale jak to skutečně bude, to se s potřebnou dávkou štěstí, dozvíme až na místě.

Počasí pro tuto oblast v tomto období je jarní, tedy hůře čitelné a spíše ostřejší, tak uvidíme, jak se nám podaří trefit do toho strávného intervalu a jestli nám to umožní rychlý útočný let nebo postupné klidnější prolétávání zajímavých hor.

Expedici letos poletíme ve dvojici: Dalibor Carbol – Filip Bušo.

Čeká nás myslím velmi zajímavé dobrodružství, při kterém budeme spoléhat na kvalitní výrobky našeho největšího českého výrobce padáků – firmy GRADIENT. Poletíme na sériových padácích NEVADA 26 a ASPEN 4 26.

Ve vybavení pro pobyt ve vysokých horách se budeme spoléhat na výrobky firmy HANNAH a Mountain Hard Wear.

Odlet – 24. 9. 2013, přílet zpět do ČR za 3 týdny.

Články

Fotogalerie

Video

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter