S termikou vysoko nad hory

Tenhle pohled se prostě neomrzí. Létat desítky minut vysoko nad zemí je něco, z čeho je cítit respekt a zároveň obrovská přitažlivost. Je to pocit, který je zvláště zakódovaný v naší mysli, který se tolik objevuje v lidské poezii, na který se odkazují myslitelé a filozofové na celém světě.

Létejte s námi i v zahraničí za české ceny!

Co naplat – je třeba přiznat, že Alpy jsou vyšší, větší, špičatější a esteticky velmi zajímavé.

Co je ale potřeba dodat – že v Alpách se s námi můžete také proletět. V jarním, letním a podzimním období jsme prakticky každý týden na zahraničních El Speedo paraglidingových kurzech a tandemové padáky máme s sebou.

Zavolejte k nám do kanceláře a dozvíte se, kde se právě chystáme, kde v Alpách právě létáme nebo kdy budeme létat poblíž místa vašeho budoucího pobytu.

Připravíme vás na bezpečný start

Zapneme vás pevně do sedačky, vysvětlíme vám, jak se nejlépe rozběhnout, přichystáme si padák a další vybavení, vysvětlíme vám možnosti a způsoby natáčení vašeho letu, znova si zkontrolujeme vaše zapnutí v sedačce, připneme si vás k sobě do hlavního zavěšení a pak už počkáme na ten správný vítr.

Krátký rozběh, poslední kontakt se zemí a letíme! Nic složitého…

A přistání? Jednodušší než byste čekali…

Pod každým letovým terénem je také oficiální přistávací plocha. K ní se v závěru letu přiblížíme, nalétneme si do přistávacího sektoru a začneme se připravovat na závěrečnou fázi přistání – dosed na zem. Abychom eliminovali možnost přisednutí vašich nohou, požádáme vás o jejich vystrčení dopředu a přistaneme do chrániče umístěného pod vaší posedovou deskou. Pak se vrchlík snese na zem a vy si můžete vychutnat staronový pocit pevné půdy pod nohama.

 Adrenalinová konzerva

…plná zážitků

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.
S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně či telefonicky v El Speedo kanceláři.

Cena: 500 Kč

Podrobná specifikace Termického letu

Délka letu:

Dle meteorologických podmínek 20 minut i déle.Doba a výška letu je závislá rozdílu teplot v různých výškách a sluneční aktivitě. Proto vás na termické létání pozýváme od konce března do konce srpna – v tomto období jsou podmínky pro vznik termiky nejvýraznější. Běžně létáme 20 minut a dosahujeme výšek často větších jak 2000 metrů.Co se týká časové náročnosti celého letu i s výjezdem na startoviště a přípravou na let, počítejte s 60ti až 90ti minutami.

Vhodné letové podmínky:

Termické tandemové lety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 8 m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů. Podle vašich časových možností a aktuálních povětrnostních podmínek volíme takové letové terény, které jsou pro aktuální směry větrů vhodné.

K Termickým letům v Beskydech využíváme terény:

 • Javorový,
 • Prašivá,
 • Ondřejník-Skalka,
 • Javorník,
 • Lysá hora

K Termickým letům v Jeseníkách využíváme terény:

 • Dolní Morava
 • Kamenec

Let v lokalitě Jeseníků bohužel, vzhledem k poměrně malému množství letových dní v Jeseníkách, nemůžeme vždy garantovat. Je třeba počítat také s možností přesunu tohoto letu do Beskyd. O případném zhoršení letových podmínek a potřebě přesunu budete včas a dostatečně informováni.

K Termickým letům v Krkonoších využíváme terény:

 • Černá hora
 • Kozákov

Nároky na pasažéra:

 • není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
 • tandemový let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha – rozmezí 5-115kg,
 • pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.

Průběh letu:

Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzání”. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.

Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi.

Přistání na svahovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.Pokud si s sebou vezmete fotoaparát, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat, toto však doporučujeme spíše u termického létání. Často je příjemné se jen tak kochat a nezatěžovat se obsluhou elektroniky. Záznam letu na kameru najdete v naší nabídce.

Diváci:

Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu či let přímo z místa startu, a nebo mohou sledovat ukončení letu v místě přistání. Na všech těchto místech jsou vhodné podmínky jak pro fotografování, tak pro natáčení na kameru.

Počet účastníků:

Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo více tandemových padákových kluzáků.

Jak na to:

Objednejte si let přes internetovou objednávku nebo telefonicky v naší kanceláři na tel. 777 311 661. Konkrétní datum, místo a hodinu vašeho letu si domluvíte s našim pilotem, který vás bude kontaktovat. Poukaz na let nezapomeňte vzít s sebou.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter