4G z první řady!

Chcete si vyzkoušet, jaké maximální přetížení zažívají kosmonauté při letu na oběžnou dráhu? Tak náš Akrobatický let je jedním z mála reálných šancí pro běžného člověka, jak si tento nezkutečný pocit bezpečně vyzkoušet. A ne jenom to!

Akrobatický let znamená zážitek shodný s Termickým letem při získávání výšky + euforii z dynamických figur spojující stavy přetížení se stavem beztíže. A to nečekaně rychle.

Připravíme vás na bezpečný start

Zapneme vás pevně do sedačky, vysvětlíme vám, jak se nejlépe rozběhnout, přichystáme si padák a další vybavení, vysvětlíme vám možnosti a způsoby natáčení vašeho letu, znova si zkontrolujeme vaše zapnutí v sedačce, připneme si vás k sobě do hlavního zavěšení a pak už počkáme na ten správný vítr.

Krátký rozběh, poslední kontakt se zemí a letíme! Nic složitého…

Přistání? Jednodušší než byste čekali…

 Pod každým letovým terénem je také oficiální přistávací plocha. K ní se v závěru letu přiblížíme, nalétneme si do přistávacího sektoru a začneme se připravovat na závěrečnou fázi přistání – dosed na zem. Abychom eliminovali možnost přisednutí vašich nohou, požádáme vás o jejich vystrčení dopředu a přistaneme do chrániče umístěného pod vaší posedovou deskou. Pak se vrchlík snese na zem a vy si můžete vychutnat staronový pocit pevné půdy pod nohama.

 Adrenalinová konzerva

…plná zážitků

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.

S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně
či telefonicky v El Speedo kanceláři.

Cena: 500 Kč

 Podrobná specifikace Akrobatického letu

Akrobatické létání je určeno pro typy lidí, kterým jsou běžné věci málo. Pokud rádi zažíváte intenzivní stavy, vyplavený endorfin, široké úsměvy po překonání zvláštních situací, tak neváhejte a pojďte si to zkusit. Pilot s vámi nejprve vystoupá v termických stoupavých proudech a doletí nad přistávací plochu, kde bude mít dostatečnou zásobu výšky k manévrům a hned na úvod vás vyvede z rovnováhy rozhoupáváním přes křídlo – wingowery. Pak ostrou spirálou s klesáním kolem 20 metrů za sekundu protáhne váš úsměv do vertikálních směrů. A pokud si budete ještě stěžovat na málo rotace, uvede tandemový padák spolu s vámi do SATu – opadání není tak mohutné, jako při spirále, zato se všechno točí pozpátku…

Délka letu: 10 až 15 minut, v závislosti na meteorologických podmínkách a prováděných figurách.
K Akrobatickým letům v Beskydech využíváme terény:
 • Javorový,
 • Prašivá,
 • Ondřejník-Skalka.
 Akrobatické lety v zahraničí létáme nejčastěji v oblastech:
 • Krippenstein (Halštatské jezero, AUS),
 • Bassano del Grappa (Veneto, IT),
 • Lijak (Nová Gorica, SLO),
 • Kobala, Stol (Tolmin, SLO),
 • nebo po dohodě i na jiných alpských místech.
Vhodné letové podmínky:
Tento typ tandemového letu nabízíme pro celoroční létání. Na všech našich terénech se však nejčastěji létá v období od března do října. U ostatních záleží na aktuální dostupnosti vzhledem ke sněhové nadílce.
Základní tandemové lety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 8 m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů. Podle vašich časových možností a aktuálních povětrnostních podmínek volíme takové letové terény, které jsou pro aktuální směry větrů vhodné.
Nároky na pasažéra:
 • není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
 • tandemový let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha – rozmezí 5-115kg,
 • pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.

Průběh letu:

Podle předběžné domluvy se sejdeme přímo na startovišti, nebo u přistávací plochy a společně vyjedeme na startoviště. Před vlastním letem proběhne krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzání”. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.
Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi.
Let trvá asi 10 – 15 minut podle aktuálních meteorologických podmínek a dynamiky prováděných figur. Přistání na svahovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.
Pokud si s sebou vemete fotoaparát či kameru, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat. Často je však lepší soustředit se na prožitky a nezatěžovat se obsluhou elektroniky.
Diváci:
Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu či let přímo z místa startu, a nebo mohou sledovat ukončení letu v místě přistání. Na všech těchto místech jsou vhodné podmínky jak pro fotografování, tak pro natáčení na kameru.
Počet účastníků:
Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo více tandemových padákových kluzáků.
Jak na to:
Objednejte si let přes internetovou objednávku nebo telefonicky v naší kanceláři na tel. 777 311 661. Konkrétní datum, místo a hodinu vašeho letu si domluvíte s našim pilotem, který vás bude kontaktovat. Poukaz na let nezapomeňte vzít s sebou.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter