Svatební tandemový let

Jsme pro každou legraci a dokážeme se přizpůsobit vašim potřebám. Svatba ve vzduchu, svatba na zemi, oslava ve vzduchu, oslava kdekoliv, nedělní provětrání svatebčanů po sobotní oslavě – když svatba, tak veselá. To je jasné.
Zavolejte nám vaši představu nebo si poslechněte naše možnosti.

Ulítlá svatba

Najednou umíme vzlétnout i s deseti El Speedo tandemovými padáky. Co to znamená? Že v letový den jsme schopni postupně letět i s 80ti pasažéry. A to už je velká záležitost.

 Startujeme z našich privátních startovišť a to znamená absolutní přednost pro vaše společné zážitky.Darujte novomaželům netradiční dárek…

Připravíme vás na bezpečný start

Zapneme vás pevně do sedačky, vysvětlíme vám, jak se nejlépe rozběhnout, přichystáme si padák a další vybavení, vysvětlíme vám možnosti a způsoby natáčení vašeho letu, znova si zkontrolujeme vaše zapnutí v sedačce, připneme si vás k sobě do hlavního zavěšení a pak už počkáme na ten správný vítr.

Krátký rozběh, poslední kontakt se zemí a letíme! Nic složitého…

Přistání? Jednodušší než byste čekali…

Pod každým letovým terénem je také oficiální přistávací plocha. K ní se v závěru letu přiblížíme, nalétneme si do přistávacího sektoru a začneme se připravovat na závěrečnou fázi přistání – dosed na zem. Abychom eliminovali možnost přisednutí vašich nohou, požádáme vás o jejich vystrčení dopředu a přistaneme do chrániče umístěného pod vaší posedovou deskou. Pak se vrchlík snese na zem a vy si můžete vychutnat staronový pocit pevné půdy pod nohama.

 Adrenalinová konzerva

…plná zážitků

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.
S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně
či telefonicky v El Speedo kanceláři.

Romantická svatba

v kostelíku na Prašivé

Je málo míst v České republice, na kterých byste mohli prožít svatbu v tak klidné a přírodní atmosféře, jako na Prašivé v Beskydech.

Kostel svatého Antonína vybudovaný Jiřím, hrabětem z Oppersdorfu v roce 1640, je oblíbeným poutním místem. Pravidelné nedělní mše mají svou komorní atmosféru, přírodní kulisy krásného lesa i Horská chata na Prašivé s občerstvením, kvalitní kuchyní a ubytováním dělá z Prašivé skutečně zajímavé a pohodové místo, které má svou duši.

Chcete mít svadbu trochu jinou? Přijeďte sem třeba na velorexech, nechte se oddat třeba přímo v kostelíku, ubytujte se na Horské chatě a třeba se také pojďte s námi proletět. Na Prašivé, na Javorovém vrchu, na Lysé hoře – létání s vámi nás baví :o).

Podrobná specifikace Svatebního letu

Délka letu:
– průměrně 6 – 12 minut v závislosti na převýšení a meteorologických podmínkách.

Doba letu je závislá na převýšení, tedy rozdílu výšky startu a výšky přistání, pak na síle a směru větru a také na možném termickém proudění. Průměrný let s převýšením 500 metrů trvá okolo 10ti minut. Pokud bude možnost termického létání a vy budete chtít strávit létáním v prostoru více času, stačí se jednoduše domluvit s pilotem a vychutnat si naplno let Termický.

Co se týká časové náročnosti celého letu i s výjezdem na startoviště a přípravou na let, počítejte s 60ti až 90ti minutami.

K Svatebním letům v Beskydech využíváme terény:
– Javorový,
– Prašivá,
– Ondřejník-Skalka,
– Javorník,
– Lysá hora.
K Svatebním letům v Jeseníkách využíváme terény:
– Dolní Morava,
– Kamenec.
Let v lokalitě Jeseníků bohužel, vzhledem k poměrně malému množství letových dní v Jeseníkách, nemůžeme vždy garantovat. Je třeba počítat také s možností přesunu tohoto letu do Beskyd. O případném zhoršení letových podmínek a potřebě přesunu budete včas a dostatečně informováni.
Vhodné letové podmínky:
Tento typ tandemového letu nabízíme pro celoroční létání. Na všech našich terénech se však nejčastěji létá v období od března do října. U ostatních záleží na aktuální dostupnosti vzhledem ke sněhové nadílce.
Základní tandemové lety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 8 m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů. Podle vašich časových možností a aktuálních povětrnostních podmínek volíme takové letové terény, které jsou pro aktuální směry větrů vhodné.
Nároky na pasažéry:
– není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
– tandemový let mohou absolvovat dospělí o váze v rozmezí 40-115kg,
– pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.
Průběh letu:
Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzání”. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.
Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi.
Let trvá cca 6 – 12 minut podle aktuálních meteorologických podmínek. Přistání na svahovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.

Pokud si s sebou vezmete fotoaparát, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat, toto však doporučujeme spíše u termického létání. Často je příjemné se jen tak kochat a nezatěžovat se obsluhou elektroniky. Záznam letu na kameru najdete v naší nabídce.

Svatebčané a diváci:
Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu či let přímo z místa startu, a nebo mohou sledovat ukončení letu v místě přistání. Na všech těchto místech jsou vhodné podmínky jak pro fotografování, tak pro natáčení na kameru.
Počet účastníků:
Svatební let v tandemovém kluzáku je určen a kalkulován pro dvě osoby, poletíte souběžně, tedy s dvěma tandem piloty. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo i více tandemových padákových kluzáků.
Jak na to:
Objednejte si let přes internetovou objednávku nebo telefonicky v naší kanceláři na tel. 777 311 661. Konkrétní datum, místo a hodinu vašeho letu si domluvíte s našim pilotem, který vás bude kontaktovat. Poukaz na let nezapomeňte vzít s sebou.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter