El Speedo SIV COMBO v roce 2020

Každý rok se snažím znova a znova se specializovat na jednotlivé okruhy El Speedo tréninkových programů. Mění se konstrukce vybavení, mění se požadavky na pilotáž, mění se přístup k tréninku. A to má vliv na doladění našich firemních metodik, na tvorbu výukových materiálů, na publikaci článků a knih. Systematická cirkulace instruktorů v jednotlivých typech kurzů – to je dlouhodobý základ naší personální připravenosti pro moderní a bezpečnou výuku. Pro rok 2020 jsme si se Slávkem prohodili pozice, Slávek bude o poznání více času trávit v Beskydech a já se budu zase více zaměřovat na náš SIV trénink.

Příprava je základ
Čím dál, tím více se potvrzuje, že pilot musí být na SIV trénink důkladně připraven. Musí přesně vědět, co, jak a proč zrovna trénuje. Jít do praktického tréninku nepřipraven – to je pak riziko pádu do vody výrazně vyšší a efektivita takového tréninku klesá. U nás chceme, abyste za vaše peníze investované do SIV tréninku dostali skutečně maximum. 

Pro koho je tento typ kurzu vhodný?
Pro každého pilota. V minulosti s námi trénovali čerství piloti po kurzu i piloti polské reprezentace. Naše metodika je založená na postupném nácviku jednotlivých manévrů. Takže dokud nezvládnete jedno cvičení, je zbytečné se pouštět do dalšího – náročnějšího. Nechceme ze SIV tréninku dělat akci, na které si s velkou slávou prověříme, že naše padáky to v klidných podmínkách vlastně zvládnou za nás. Jde nám o aktivní zvládnutí různých situací, které se při létání stávají. Jak daleko se v postupném cvičení dostanete, to záleží na vašem reálném náletu, na vašem vnímání křídla, na vašich schopnostech, které společně rozvíjíme. Začínajícím pilotům bych ale i tak raději doporučil nejprve trénink termického létání nebo APT trénink (aktivní pilotáž v termice). Pak si ze SIV tréninku odnesete ještě více.

El Speedo schéma SIV COMBO – tedy příprava v Beskydech a až pak až rychlý přejezd nad vodu – je nadále aktuální i pro sezónu 2020. Změna je jen v místě, ve kterém budeme v Rakousku nocovat po dobu tréninku nad vodou. Zatím máme vyhlídnuté dva kempy mimo Obertraun a Hallštat, které by měly být finančně zajímavější a poskytnou větší klid a lepší zázemí. Připravili jsme pro vás termíny, máte-li zájem, pošlete přihlášku a jdeme na to.

Těším se na trénink s vámi

Dalibor Carbol

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter