Paraglidingová expedice od RAKAPOSHI ke K2 – Pakistán 2011

k2_2015

Na letošní rok jsme si připravili extrémně zajímavou, ale také nevypočitatelnou trať v severním Pákistánu – bivakový přelet z Nanga Parbat na K2 ve dvojici Juraj Kleja a Dalibor Carbol. Zní to divoce a asi ani v reálu to nebude žádný medík, ale tuhle společnou akci jsme už dva roky z bezpečnostních důvodů odkládali a věříme, že tam už snad bude klid a my se budeme moci naplno věnovat létání  kolem nejvyšších hor Světa.

Start:
Nanga Parbat – jižní strana Rupal Face, severní Pákistán

Trasa letu:
Z Nanga Parbat budeme pokračovat přes Deosai Plato k údolí Skardu – soutoku řeky Indus a Shigar, pak bychom chtěli pokračovat přes údolí Braldu a městečko Askole směrem k Baltoro Glacier, kde bychom se v závěru měli proletět kolem Masherbrumu a v samotném finiši bychom se chtěli dostat na dostřel k Broad Peaku a K2. Na trati zalomené přes 2 otočné body je toho něco kolem 260ti kilometrů, ale kudy nás hory a počasí nakonec pustí – to je ve hvězdách.

Termín: 29. 5. – 20. 6. 2011

Piloti:
Juraj Kleja
Dalibor Carbol

Na letošní expedici už se pilně připravujeme, ladíme výbavu, jednáme s partnery a studujeme místa, do kterých se začátkem léta vydáme.

Bereme s sebou zrcadlovky, kamery, ale i satelitní telefony a o průběhu letu a našeho pohybu budete pravidelně informováni. Právě pro lepší informovanost veřejnosti i médií jsme připravili nový web o bivakovém létání www.fly7000.cz, kde najdete vše o této expedici, stejně tak jako o všech minulých.

Připravili jsme také Vzkazy a dotazy, které budou propojené také s webem www.elspeedo.cz, takže vám snad nic neuteče a budeme se těšit na váš zájem o náš „výlet za termikou“.

Brzy naviděnou
Dalibor Carbol

Články

Fotogalerie

TV rozhovor

Festivalový dokument

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter