Program PARASEM 2017 – Přimrzly mi krovky :o)

Po klidu, pohodě a teplém vzduchu z Kostariky teď koukám do zamrzlého střešního okna mojí pracovny, škrábu led ze stěračů, rozhazuju rukama na ledových schodech a říkám si, že jsem tu blbě. Nevím jak to máte vy, ale v Beskydech pod horami to teď máme takhle. Ale to za chvilku skončí.

Už měsíc ladíme program letošního PARASEMU, chci ať přednášky jsou zase jiné, ať se na důležité témata zkusíme podívat z jiného úhlu, ať to má pro vás hodnotu, ať investujete víkend do kontroly, přípravy a příjemného setkání.

No a tak bych vás chtěl seznámit s letošním programem PARASEMU:

Záložák

Správné odhození záložního padáku, jak se o něho potom starat, jak ho zabalit a vložit zpět do sedačky, to je tradiční hlavní téma, protože to bychom měli umět každý, když už se záložákem létáme. V sobotu budeme odhazovat a v neděli vás budeme prakticky učit, jak to zabalit. Budete mít možnost si svou záložku pod dohledem certifikovaného baliče sami zabalit.

Pokud chcete pomoci při balení (mimochodem to je nejlepší praxe) nebo chcete být sami certifikovanými baliči záložních padáků, volejte, pište a to hlavně včas, ať o vás víme a můžeme vše dostatečně připravit.

Jak se zlepšit v posuzování počasí?

Na internetu je spousta obrázků, animací, grafů – ale když jsme v přírodě a nemáme internet? A co když už letíme? A jak se mám naučit číst počasí, když v těch mracích je takový hokej?

Tak přesně tomu se budeme v sobotu večer na jedné z přednášek věnovat.

Letět sám nebo ve skupině? A jak?

Pojď, poletíme támhle. Nebo – poleť tady ke mně, tady je suprový stoupák. Napadá mně ještě několik těchhle zlatých hlášek. Ale celé je to o tom, jestli letící pilot může druhému pomoci a jestli ano, tak v jakých situacích. Tohle je docela složité téma, ale věřím, že se to dá zjednodušit na několik základních otázek, které vedou k vašim krásnějším a zajímavějším řešením. Chcete vědět, jak se létá ve skupince?  Tak v sobotu večer. Ale pozor – nebude to o závodním létání a nějaké skupinové taktice. To jenom aby jste nešli na Vondráčkovou a oni tam naskočí Wohnouti :o).

Kostarika

A v neděli dopoledne vám velmi rád promítnu několik fotek z Kostariky a řeknu vám k tomu pár konkrétních, zásadních a praktických cestovatelských a leteckých informací, to kdybyste se tam chtěli příští rok taky vydat.

Bezpečnost na horách

A samozřejmě za námi přijdou na seznámení se s aktuální problematikou a nějaké to povídaní zástupci HS Beskydy. Budeme se bavit o nových trendech při záchraně pilotů, o aktuálním technickém vybavení, o standardech při záchranných akcích. Pro nové, ale i pro už pokročilé piloty velmi důležité téma, které nevíte, kdy budete potřebovat.

Začínáme v sobotu 25. 2. 2017 v 9:30, tradičně u Hospůdky u Bobra v Raškovicích. Večerní program a balení záložek tradičně ve frýdeckém Klubu Stolárna, nocleh ve spacáku přímo na místě nebo napi

Budeme se těšit na setkání – jo a hlavně se nám zahlasete, ať víme, kolik místa a kolik baličů. Díky

El Speedo létající cirkus :o)

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter