Sobotní XC PARASEM se blíží! Zajímá tě program?

Vzhledem k přecházející zvlněné frontě jde těžko přesněji určit kdy, jestli a jak moc bude svítit slunce foukat vítr nebo kapat z mráčku, takže jsme se zaměřili na co možná největší flexibilitu. V pátek hned pod parkovištěm Flight Parku Javorový nainstalujeme trenažér – dráha bude prakticky stejně dlouhá jako u Bobra, jen zvolíme trochu větší sklon a silnější brzdění. V tomto místě se zatím vejde jen jedno lano, ale zato budeme rychleji nabírat vyšší rychlost. Takže zábava bude :o).

K dispozici máme spodní učebnu – pro cca 30 lidí a horní učebnu pro 12 lidí, postaveny budou také 4 stany pro cca 50 lidí, pokud přijde více polských pilotů, budeme schopni operativně řešit přednášku také v polském jazyce. 

Plán akce je zatím předběžný, důležité je odházet co možná nejvíce záložních padáků za sucha, ať se mohou v klidu vyvěsit u nás v servisním centru. Samozřejmě bychom si rádi v neděli zalétali, ale to bude záležet na tom, jak rychle nebo pomalu se bude fronta posouvat. Takže přesnější info o programu najdete zde na webu v sobotu ráno. 

Sobota:
8:00 – 11:00 – odhazujeme záložní padáky na trenažéru (pokud bude pršet, tak ve výukovce), kontrolujeme uložení záložáků do sedaček, zapisujeme problémové momenty a připravujeme si podklady na jejich opravu,

13:00 – 19:00 přednášky – Ustřeďování termiky, Meteo příprava, Tvorba XC tratě (Karel Vrbenský, Dalibor Carbol, Slávek Tmej, Pavel Wronka)

Neděle dopoledne balení záložek, v poledne se vítr zatočí na kopec, vykoukne sluníčko a jdeme vyzkoušet, jestli ty řeči o termice nejsou jenom promyšlené matení normálního člověka za účelem uvěření ve větší sílu, než je dech beskydského pilota po běžném večírku.

Už se na vás těšíme:

Dalibor Carbol a El Speedo létající cirkus :o)

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter