MEXICO 2020 – třetí týden…

Ve Valle jsme strávili 4 dny, to byl nejdelší úsek na jednom místě za celou Mexickou anabázi. Základním programem bylo samozřejmě létání. Dny měly celkem podobný průběh. Kolem jedenácté se rozchodila termika, dalo se celkem v klidu odstartovat a v termickém neklidu polétat. Na startu a v jeho blízkosti vítr postupně zesiloval a ve vzduchu se oddělovalo zrno od plev (nebo opatrní od odvážných, rogala od padáků a magoři od rozumných…). I v ty nejufoukanější dny ale později odpoledne vítr opět slábl a před západem slunce mohli vždy posvahovat i absolutní začátečníci.

Kromě létání jsme ale stihli další expedici za motýli spojenou s naučně poznávací stezkou mexickou divočinou, vodní sporty na hladině rybníka nebo dokonce sportovně pojatý výšlap na sopku Nevado de Toluca (4680 mnm).

Závěr expedice pak patříl návštěvě pyramid u městečka Teotihuacan. Třetí největší pyramidě na světě se říká pyramida Slunce. Pojmenovali ji tak Aztékové, kteří ji našli už opuštěnou. Takže se vlastně neví kdo a proč ji postavil, ale to nic nemění na faktu že se najde dost turistů, kteří jí chtějí vidět a je třeba jim něco prodat… pončo, klobouk nebo třeba obsidiánovou kouli.

Posledním bodem mexického putování bylo pozorování aktivního vulkánu Popocatepetl (5636mnm – nejvyšší hora Mexika). Akční skupina (Maťo, Jakub a Michal) zvolila jako nejvhodnější stanoviště nedaleko ležící kopeček Iztaccihuatl (5230mnm – třetí největší hora Mexika) a drápali se na něj celý den a stejně nedosáhli vrcholu (tedy vrcholu kopce).

Zbytek výpravy se rozhodl pro pozorování z hotelového bazénu v městečku Puebla a posléze jsme ještě chtěli z padáků při letu z nedaleké startovačky. Pozorování z bazénu se ale natolik protáhlo, že na start jsme dorazili až v době, kdy nás síla větru přesvědčila, že už jsme toho vlastně viděli dost.

Tak tedy zpátky do Mexico city, jedna noc v hotýlku nedaleko letiště, vrátit auta a hurá domů…

Bylo to krásné a bylo toho dost. Letadlo ještě nepřistálo a už zaznívaly nápady kam příště. Tak že by opravdu Nicaragua?

Pojeďte s námi zjistit, jestli je to dobrý nápad….

 

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter