XC MOTO PARASEMY 2020

Máme pro vás připravé dvě dvoudenní trasy tak, abychom to v aktuální den nemuseli hrnout proti větru.

Příjezd v pátek večer nebo v sobotu ráno, popíšeme si připravenou trasu, navigační body, zabalíme vše do El Speedo auta s vozíkem na motory a přesouváme se do místa startu. Auto jede po trase a řeší případné technické problémy, cíl prvního dne v kempu u vody. Pohoda, gril, pivko, nocleh a ráno znova do vzduchu abychom zvládli doletět co nejblíže k prameni řeky a zvládli se vrátit do Flight Parku Javorový.

Je to proti proudu, ale letíme nad ním, vítr nám pomůže a uvidíme kus zajímavých lidských výtvorů a přírodních krás. To všechno budeme fotit a natáčet a výsledkem bude krátký filmek o tom, jak zažít malé motorové dobrodružství kousek za lesem. Takže jestli už to kolem domu máte okoukané, tak neváhejte a pojďte do toho. Řidič, technik a kameraman – Michal Krause, vzdušný průvodce Martin Orlík (Míša Machartová, Pavel Březina) a dalších max. 7 motopilotů s vlastním vybavením si to společně určitě fajnově užijí. Kdo se hlásí první, tomu držíme místo a kdo do nesedí, nejede :o). Takže ostatní musí po vlasntí ose.

A varianta – pro severozápadní vítr (řeka Odra a její přítok Morávka)

Postupně z polských rovin v okolí města Opole poletíme nad polskou částí řeky Odry. K vidění bude kromě klikatící se řeky několik zajímavých zdymadel, díky kterým se lodě odstávají proti proudu a krásné polské město Ratiboř v teplých večerních barvách. Nocleh v chatkách kempingu Obora u Ratiboře. Ráno odlet proti proudu, přelet hranice, podletíme ostravské TMA a navážeme se proti proudu řeky Morávky, která se v Ostravě do Odry vlévá. Čeká nás oblet Frýdku – Místku, průlet nad Hyundai fabrikou, historickým kostelíkem na Prašivé a vlet do údolí Morávky. Poletíme až na konec údolí k přehradě Morávka a můžeme se zkusit ještě kousek přiblížit pramenu Morávky. Přistání pod přehradou a nebo spanilá jízda vzduchem do 10 km vzdáleného Flight Parku Javorový. Vzdušnou čárou celkem cca 140 km.

B varianta – pro východní a slabší vítr varianta (řeka Olše, Sola a Brennica)

Při slabém větru se vydáme z Flight Parku Javorový proti proudu řeky Olše. Čeká nás let nad Gorolií – tedy česko-polsko-slovenským okrajem ČR. Svérázný kraj kolem městečka Jablunkov – kraj razovity. U Bukovce se přehoupneme přes polskou hranici na Koniakov až k prameni řeky Olše. Na polské straně Beskyd objevíme hned několik pramenů, které se vlévají do řeky Soly. Cíl dne bude v kempu s chatkami u Živieckého jezera. Ubytko, koupačka, pivko a ráno odlet na Szcyrk, nastoupáme do kilometru a přehoupneme se do údolí, kterým teče říčka Brennica, sklouzeme se po proudu na severozápadní okraj Beskyd a kolem měsgta Ustroň a Třinec doletíme zpět do Flight Parku Javorový. Vzdušnou čárou celkem cca 100 km.

Termíny akcí: 11. – 12. 7., 1. – 2. 8. a záložní temín 29. 8. – 30. 8.
Přihláška nutná pro rezervaci místa ve svozovém autě.

Cena PARASEMU – tyto dvě akce jsou startovací, takže zdarma :o)
Počet osob v servisním vozidle je omezen, jen pro prvních 7 přihlášených. Ale kdyby jste se chtěli nebo mohli zůčastnit po vlastní ose, tak jste samozřejmě vítáni.

Věříme, že se vám společně strávený čas bude líbit a že se dozvíte mnoho nových informcí o možnostech motorového létání.

Těšíme se na vás
El Speedo team

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter