Odpočinek

Žijeme v uspěchané době. Tento pomalu slogan dvacatého prvního století slyšíme tak často, že se stal automatickým a málo kdo se pozastaví nad jeho skutečným významem.

Relax je umění
Je až překvapivé, jak mnoho technik existuje pro relaxaci lidského těla a ducha. Využíváním nejrůznějších podnětů ovlivňujících naše smysly jako  zrak, zvuk, vůně, chuť, hmat a myšlení, jsme schopni dobíjet energií a připravit se na blížící se bouře.

Proto: Odpočívejte lidi!

Pokud pomineme nukleární fyziku a zůstaneme v běžném rozpoležení času kdy den má dvacet čtyři hodin, pak bychom měli osm hodin pracovat, osm hodin aktivně odpočívat a osm hodin spát.

Dejte spánek pro jednou na začátek seznamu „Dnes musím“
Dnes musím: dodělat pracovní projekty, zvládnout čtyři obědové pracovní schůzky, obstarat aby děti zvládly školní aktivity, sportovat, učit se hrát na hudební nástroj, potakt se s kámoši, zvládnout práci v domácnosti a také strávit  čas s rodinou… Jo – a někde na seznamu, a vlastně ani to ne, najít čas pro dobrý noční spánek.

Bezesporu, podle toho, jak dobře a kolik spíte v noci je pak odrazem jak produktivní a bez stresu je následující  den.
Podobně jako správná výživa a cvičení, i spánek je nedílnou součástí našeho zdraví.

Pár typů na závěr:
1) Dej si “povolení” jít do postele. Odložte ten svůj “Dnes musím” seznam, a učiňte spánek prioritou. Opravdu, budete si děkovat ráno. Udržujte pravidelné hodiny spánku, udržíte tak své biologické hodiny v šachu. Vytvořte si pohodové místo na spaní. Ujistěte se, že váš pokoj je klidný a tmavý, a že spíte na pohodlné matraci s dobrou základnou.
2) Pečujte o sebe. Upusťte od alkoholu, kofeinu a kouření.
3) Cvičte. Pravidelná fyzická aktivita  pomáhá zmírnit napětí a stres.
4) Zdravě jezte a zapojte doplňky stravy.

Pamatujte: ČAS NA ODPOČINEK JE KDYŽ NA NĚJ NEMÁTE ČAS!
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter