Jste to co jíte

Větší vitalitu, energii a zdravý životní styl by si mohla dopřát spousta lidí, kdyby tito lidé třeba jen trochu zlepšili své stravovací návyky.

Pro celový pocit zdraví potřebuje každé tělo vyváženou stravu. Jednou z největších investic, kterou pro své zdraví můžete udělat a to z hlediska dlouhodobého, je spolu s přiměřenou fyzickou aktivitou se správně stravovat. Vyvážený příjem živin vede k optimálnímu pocitu zdraví a zvýšení fyzické i duševní kapacity.

Pár tipů za všechny

  • Vybírejte druhy potravin, které vaše zdraví zlepší a naopak vyhýbejte se takovým potravinám, které zvyšují  riziko civilizačních onemocnění, jako jsou srdeční choroby, rakovina nebo cukrovka. Naučte se využívat  rad a tipů pro vytváření a udržování  zdravého a chutného jídla.
  • Jezte dostatek kalorií, ale ne příliš mnoho. Udržujte rovnováhu mezi kalorickým  příjmem a výdejem.  Průměrná doporučená denní dávka je 2000 kalorií, záleží na věku, pohlaví, výšce, váze a fyzické aktivitě.
  • Jezte pestrou stravu. Snažte se především konzumovat potraviny jako zelenina, celozrné obiloviny, ovoce, luštěniny – potraviny s vysokým obsahem komplexních sacharidů, vlákniny, vitamínů a minerálů, s nízkým obsahem tuku, a bez cholesterolu.
  • Píjte více vody. Naše tělo je asi 75% vody. Dostatek tekutin je životně důležitou součástí zdravé výživy. Voda pomáhá spláchnout náš zažívací systém, zejména ledviny a močový měchýř, zbavuje naše odpadů a toxinů. Většina lidí jde životem dehydratovaná.
  • Omezte sladké potraviny, slané, a obilné výrobky. Cukr se přidává do značného množství potravin. Věděli jste, že vypití jedné 200ml plechovky slazeného nápoje  (160 kalorií) denně Vám ročně může zvýšit tělesnou hmotnost o 16 kg?!
  • Zůstaňte v pohybu. Přidáním pravidelné fyzické aktivity a cvičení zdravé stravovací návyky ještě vylepší.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter